Swift

Domací prací gel

Taky nechcete používat chemický prací prášek, ve kterém jsou samé chemické sloučeniny a ještě k tomu jsou drahé?


Už jsme toho měli dost a rozhodli jsme se vytvořit si vlastní prací gel, ve kterém budou pouze suroviny, které známe a které jsme si sami vybrali.

Hodně lidí v dnešní době sází na komfort, a tak si kupují prášky na praní z obchodu. My jsme ale těmto produktům řekli ne a hledali jsme, zda si lze vyrobit přípravek na praní doma. Nebyli jsme překvapení, že to opravdu lze. Byli jsme za to rádi :) A tak jsme se chtěli podělit nejen s receptem, ale také malou recenzí:

Ingredience:
• 10l vody
• 250g prací sody
• 250g marseillských rostlinných mýdlových vloček
• 10-12litrový kbelík

Postup:
1. Do kbelíku nalijte 5 litrů vroucí vody, přidejte mýdlové vločky, promíchejte a nechte je rozpustit.
2. Dolijte 5 dalších litrů vody (můžete i méně podle velikosti kbelíku) a poté postupně přidávejte prací sodu za neustálého míchání.
3. Nechte směs ztuhnout (chladnutím směs tuhne samovolně v pokojové teplotě). Po úplném zchladnutí a 24 hodinách je směs připravena k použití.


A jak jsme spokojení? První praní bylo trochu komické - uvádí se, že byste měli na jedno praní použít 250ml pracího gelu, ovšem po použití této dávky prádlo bylo čisté, ale zůstaly na něm zbytky pracího gelu. To jsme konzultovali s kamarádkou, která tento prací gel taky používala, a doporučila nám, abychom dávku snížili.

A tak jsme při další příležitosti použili pouze 150ml a úplně to stačilo :)

Dalším tipem je, abyste gel dali prvně do bubnu pračky a až potom prádlo. Gel se tak dostane do prádla :)

Pro změkčení prádla se doporučuje použít také aviváž.

A jaký je tedy výsledek a naše hodnocení? Jsme velmi mile překvapení! Prací gel je účinný, trvanlivý (nemá se v něm co zkazit) a navíc bez ošklivých chemikálií!

Mohlo by se Vám také líbit:

0 komentářů

Děkuji za Váš komentář, ať už je jakýkoli :)