Swift

Rozhovor s Verunkou - hvězdičkou, která svítila na mou cestu veganstvím od samého začátku :)


V dnešní době se lidé zajímají o to, co je zdravé a zároveň etické. A to hlavně při výběru jídla. A vy?
Vyzpovídali jsme pro vás dvaadvacetiletouVeroniku, veganku studující v Praze, která se již delší dobu stravuje zdravě a zároveň šetrně vůči přírodě. A protože si sama zažila, že veganství pomáhá našemu zdraví, chce i dalším lidem ukázat, že veganství je nejen zdravé, ale může být prospěšné i světu okolo. 
Asi úplně první impuls byla kamarádka, která se stala vegankou, byla už déle vegetariánka a než jsem odjížděla na studijní pobyt do Koreje, rozhodla se, že přejde na veganství.“
Ahoj, můžeš se čtenářům stručně představit?
Ahoj, jmenuju se Veronika, studuji Mezinárodní obchod a Mezinárodní vztahy v angličtině na Metropolitní Univerzitě v Praze. Zajímám se o fotografování, vaření, sport, zdravou výživu a ráda cestuji. 
Můžeš vysvětlit lidem, co vlastně veganství obnáší? Mnoho lidí sice má představu, ale ne všichni vědí přesně, co se pod pojmem veganství skrývá.
Vegani, na rozdíl od vegetariánů, nejenže nejí maso, ale nekonzumují ani žádné jiné živočišné produkty včetně vajec, mléčných výrobků a medu. Jde vlastně o to nezneužívat zvířata, ať už jde o cokoliv, proto vegani nekupují žádné výrobky, které byly testované na zvířatech nebo jsou vyrobeny například za použití vlny nebo kůže, a nenavštěvují zoo ani cirkusy.
 Veronika ráda cestuje. A vy?
Můžeš nám objasnit, kde se skrývá etický problém v produkci mléka a vajec? U masné produkce jde tedy o samotné zabíjení a také o špatné podmínky, ve kterých zvířata žijí? Je to tedy další důvod, proč tyto produkty vegani nejedí?
Ano, přesně tak. Zabíjíme zvířata a to samo o sobě se nedá považovat za správné, humánní porážka neexistuje. Dále pak jde i o podmínky, ve kterých zvířata žijí, tak jak jsi říkala. U mléčného průmyslu je problém v tom, že kráva má mléko, když porodí tele, ale aby mohli to mléko pít lidé, kráva se musí uměle oplodnit a jakmile porodí tele, to se jí okamžitě odebere a do jednoho roku putuje také na porážku, všichni určitě známe telecí maso, nebo ho čeká stejný osud jako jeho matku. Kráva se takto neustále oplodňuje, což je pro ni velice nepřirozené a stresující, nemluvě o podmínkách, ve kterých celou dobu žije. Dožije se proto obvykle jen kolem čtyř let, ale za normálních podmínek se dožívá běžně dvaceti let. Vejce, další kapitola. Slepice, jako všechna ostatní zvířata, jsou drženy v otřesných podmínkách, to ale většinu lidí už ani nepřekvapí. To co si ale většina lidí neuvědomuje je, že pro masný i vaječný průmysl jsou potřeba pouze slepice, kohouti jsou v tomto průmyslu naprosto zbyteční a nepotřební, rodí se jich ale zhruba polovina. Co tedy s nimi? Kohouti jsou po narození udušeni nebo zaživa semleti.
Jak ses vlastně dostala k veganství? Co tě k tomu vedlo?
Asi úplně první impuls byla kamarádka, která se stala vegankou, byla už déle vegetariánka a než jsem odjížděla na studijní pobyt do Koreje, rozhodla se, že přejde na veganství. Potom už to vlastně byla taková souhra náhod. Začala jsem se v Asii více zajímat o Budhismus a společně s tím jsem začala přemýšlet o vegetariánství a veganství. Zjistila jsem hodně věcí a souvislostí, které jen tak člověka nenapadnou, protože se o nich nemluví. Pro mě byla ale rozhodující zdravotní stránka věci.
Myslím si, že je pro nás snazší si uvědomit, že je nám na veganské stravě lépe, než fakt, že ubližujeme zvířatům a že to není správné. I když to vlastně víme, je těžké překonat to, že nám celý život vtloukali všichni do hlavy, že to je normální.“
Mnoho lidí okolo se k veganství staví dost skepticky, jak na to reaguješ?
Myslím si, že k veganství si musí každý člověk dojít sám, já jsem kdysi taky byla skeptická ohledně veganství a dokonce i vegetariánství. Je to dlouhá cesta, jednou ale přijde ten správný okamžik, správný člověk, a prostě správná situace a člověku dojde, že i když většina lidí něco dělá, nemusí to vždy být správné. Proto se snažím lidem vysvětlit jak to všechno je. Každý jsme jiný a někdo reaguje zvídavě hned ze začátku, další ale začne odmítavě kroutit hlavou, a takový člověk ještě není dostatečně otevřený k tomu, aby pochopil to co je mu cizí, v tomto případě veganství.
Takto si pochutnávala Veronika při pobytu na Tenerife.
Co je tedy největší výhodou veganství?
Pro každého to může být něco jiného. Můžeme v zásadě hovořit o třech hlediscích, a to etické, zdravotní a environmentální. Všechna tato hlediska jsou určitě důležitá, ale každý si ze začátku začne uvědomovat jiné z nich. Já jsem například začala, jak jsem již řekla, u zdravotního hlediska. Myslím si, že je pro nás snazší si uvědomit, že je nám na veganské stravě lépe, než fakt, že ubližujeme zvířatům a že to není správné. I když to vlastně víme, je těžké překonat to, že nám celý život vtloukali všichni do hlavy, že to je normální. Hlavními výhodami bych tedy nazvala naše zdraví, život bez zbytečného utrpení nevinných zvířat, a ochranu naší planety, kterou máme jen jednu.
K veganství ses tedy rozhodla ze zdravotního hlediska, jakým způsobem tedy veganství ovlivnilo tvé zdraví?
Musím říci, že veganská strava má opravdu pozitivní vliv na zdraví. Nejenže se dlouhodobě cítím mnohem lépe, shodila jsem pár kilo, ale zlepšilo se mi i trávení, snížil se mi cholesterol a zbavila jsem se potravinových alergií, což je pro mě opravdu to nejdůležitější. Rostlinná strava může všeobecně předcházet mnoha nemocem, které jsou v dnešním světě považovány skoro za běžné. Myslím tím vysoký cholesterol, vysoký krevní tlak, obezitu, a s tím spojené riziko například infarktu.
Jak se dá skloubit veganství a cestování? Přeci jen bude stravování na cestách o něco složitější, že?
Myslím si, že když člověk cestuje, je důležité si zjistit nějaké informace o místě, na které se chystáme, ať už jde o vegana nebo konvenčního strávníka. Dle mých zkušeností není problém si v běžné restauraci poručit něco veganského, ať už jde o kombinaci jídel nebo různé saláty. Například na Tenerife jsem si pochutnala na typických bramborách vařených v mořské vodě a salátu s avokádem.
Děkujeme za rozhovor a bohaté informace o veganství. A protože vegan stravování může být nejen zdravé, ale i chutné – můžete se těšit na nejoblíbenější recepty od Veroniky! A některá jídla a recepty můžete najít už teď na Instagramu pod profilem veronicathevegan.
 Zdroje obrázků: archiv Veroniky

Mohlo by se Vám také líbit:

0 komentářů

Děkuji za Váš komentář, ať už je jakýkoli :)